Skip to main content

Home / Sites / Білі зорі / База – садиба

БАЗА – САДИБА (або як все починалося)

Колишня база відпочинку «Окунь» Нікопольського південнотрубного заводу і радгоспу «Світанок» заснована у 1978 році. У смутні 90 - роки розкрадена, а територія бази ( 0,63 га ) занедбана.

З 2005 року - База - садиба сільського зеленого туризму та відпочинку Білозерського району Херсонської області. Розташована в 35 км від м. Херсона в с. Новотягинка на крутому правому березі Дніпра біля витоку р.Інгулка, практично в центрі Херсонської області: м. Каховка - 35 км,. Асканія-Нова - 100 км. Берег Чорного моря - 100 км. Арабатська стрілка - 100 км. Нікополь - 200 км.

Екологічно чиста, незаймана з часів Геродота, акваторія Дніпра з численними озерами, лиманами, єриками і рукавами, огороджена греблею Каховської ГЕС і руслом притоки Дніпра - р. Інгулець, - є унікальною природною скарбницею Півдня України.

Історичні пам'ятки, оздоровчі фактори природи, кваліфікований персонал і сучасні умови побуту і відпочинку - все це чекає наших гостей.

Село Новотягинка, де розташована садиба, має свою унікальну історію.

У 1778 році разом із заснуванням міста Херсона, на півдні Таврії виникли нові населені пункти: Тягинка - на місці турецької фортеці Тягинь, Дремайлові хутори - (с.Дремайлівка, с.Іванівка), Любомирівка (с.Токарівка), хутори Дранівське і Новоселівське (с.Новотягинка).

Сусіди нашої садиби: продовольчий і господарський магазини, пошта, сільський клуб, в 1 км від нас у с. Токарівка - православний храм рівноапостольної княгині Ольги, будівля і будова маєтку дворян Ерделі, ФАП, сільська рада.

Налагоджено регулярне автобусне сполучення з м. Херсоном, в 3-х км від бази проходить автотраса Р-47.

На території садиби: 

1. Кам'яний будинок 12 х 6 традиційної місцевої сільської споруди - ракушняк - бут з кладкою на глиняному розчині; 2 кімнати, вітальня з пічкою,

санблок, кухня-веранда.

2. Кам'яний будиночок 6 х 4 - бут, глина, 1 кімната, кухня-передпокій, туалет у дворі.

3. Дерев'яний 2-х квартирний будинок з усіма зручностями, кухнею, вітальні, кабінетом, спальнями.

4. 4 дерев'яні будинки готельного планування на 4 кімнати кожен.

5. Окремо стоїть санітарний корпус, з 3 туалетами, душовою, лазнею-сауною.

6. Автозупинка на 15 машин.

7. Ігрова майданчик.

8. Вогнищевий майданчик.

9. Надувний басейн.

10. Критий павільйон для ігор та урочистих подій.

11. Конференц-зала на 120 чол під відкритим небом.

12. Окремо стоячі літні кухонні комплекси.

13. Пляж, водна станція.

14. Майстерня.

15. Літні душові та туалетні кабінки.